4.maijā nu jau ceturto reizi notika Ogres tvīda brauciens. Liels, plaši apmeklēts un skaists pasākums, kurā šogad pirmajās rindās lepni atradās arī Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis. Viņš māja ar roku sanākušajiem novadniekiem, saģērbies greznās drēbēs fotografējās pie jaunatklātajām laipām, nepamanīt domes priekšsēdētāja ierašanos vienkārši nebija iespējams. Turklāt nepārprotiet mani – pēc būtības šajā rīcībā, pat neskatoties uz pašvaldību vēlēšanu tuvumu, nav nekā slikta. Manuprāt, tieši tādam arī būtu jābūt jebkuras pilsētas vai novada mēram – jāatbalsta savi cilvēki un jābūt kopā ar viņiem – gan grūtos brīžos, gan arī šādos – priecīgākos un jaukos.

Taču diemžēl šoreiz uz Manguļa izrādīšanos noskatīties bija vienkārši šķebinoši. Lieta tāda, ka Ogres tvīda braucienus parasti organizē privāts uzņēmums kafejnīca un restorāns  “M.Pūre”. Un ir tikai loģiski, ka uzņēmums šāda pasākuma sarīkošanai lūdz domes atbalstu. Tā notika arī šoreiz.

Taču Ogres novada domes deputātes Inetas Tamanes aktīvas rīcības dēļ nauda pašvaldības budžetā tvīda braucienam neatradās.

Viņai pilsētnieku iespējas atpūsties ir dziļi vienaldzīgas, viņa nevēlas, lai Ogrē ienāk prieks un cilvēkiem labs prāts un, godīgi sakot, es par to pat vairs nebrīnos. Savukārt Mangulis, kā jau tas ierasts, uz Tamanes aktivitātēm tikai neieinteresēti un bezpalīdzīgi noskatījās. Viņam nebija emociju, viņam pietrūka drosmes un uzņēmības, galu galā viņam bija pilnīgi vienalga, un kā jau ierasts, viņš atkal pakļāvās kādam citam. Tikai šoreiz nevis paša sievai Lindai Mangulei, bet gan savai vietniecei Tamanei.

Šādi, atsakot atbalstu, ciniski tiek “čakarēti” uzņēmēji, kuri Ogrē kaut ko vēlas darīt. Cilvēks un viņa prieks visiem Ogres “manguļiem” nav svarīgs un nauda tiek ieguldīta tikai betonā. Savukārt parastais cilvēks noder tikai kā fons, brīžos, kad Mangulis vēlas nofotografēties uz novadnieku fona un nevēlas, lai izskatītos, ka viņš uz ielas ir viens. Citu funkciju viņa pasaulē cilvēkam nav.