Jau gadiem, gan valstiskā, gan pašvaldību mērogā tiek skandināts, ka politikā jāienāk jaunai paaudzei, ka beidzot ir jāievieš skaidri godīguma un atklātības principi, ka Latvijai beidzot jākļūst par pilntiesīgu Rietumeiropas valsti. Ne tikai fiziski, bet arī mentāli. Tomēr tikai pavirši uzmetot aci uz pašvaldību vēlēšanu sarakstiem, kas iesniegti kandidēšanai uz Ogres novada domi, kļūst skaidrs, ka tas viss laikam attiecas uz kādām citām valstīm vai novadiem. Kārtējo reizi pārgrupējušies, kandidē tie paši “vēži”, tikai citās kulītēs. Kandidē vecie politiskie dinozauri, kuru pasaules redzējumā un uzskatos nekas nav mainījies jau kopš neatminamiem laikiem.

Par simbolu un iedvesmas avotu šeit, protams, kalpo pieredzējušais komunists Edvīns Bartkevičs. Tas pats vīrs, kurš, pēc visa spriežot, komunisma sērgas izplatīšanai ir veltījis lauvas tiesu sava mūža. Sācis kā Padomju Savienības Komunistiskās Strādnieku partijas biedrs, pēc savas mīļotās valsts režīma sabrukuma, viņš neapjuka, lai slēpti turpinātu kalpot Ļeņina, Marksa un Staļina ideāliem – iestājās partijā “Latvijas ceļš”. Sabijis tur kādu laiku, viņš kļuva par Aināra Šlesera un Andra Šķēles partijas “Par labu Latviju” valdes locekli un premjera amata kandidātu, vēlāk sabrūkot tai, pārmetās uz “Vienotību”, bet šobrīd nobāzējies Ogres novadam. Daudz no Bartkeviča neatpaliek arī citi. Tā Pēteris Dimants sabijis “LPP/LC”, “Latvijas ceļā”, “Ogres novadā” un “Latvijas Zaļajā partijā”, Andrejs Ceplītis “Par Labu Latviju”, “Ogres novadam” un “Latvijas Zaļajā partijā, Jānis Latišs “Par labu Latviju” un “Ogres novadam”, bet Ineta Tamane “Ogres novadam” un “Latvijas Zaļajā partijā”.

Ko lai saka? Staiguļi!

Staigulis Bartkevičs. Staigulis Dimants. Staigulis Ceplītis. Staigulis Pabrieža. Staigulis Latišs. Un staigule Tamane. Šie cilvēki kā tāds vīruss mutē no vienas partijas uz otru, neļaujot mūsu novadam izkļūt no savām ķetnām. Pat tad, kad viņu patroni – Komunistiskā partija, Ivars Godmanis, Ainārs Šlesers un Andris Šķēle jau sen kā aizslaucīti politiskās vēstures mēslainē, viņi atraduši veidu kā turpināt darboties. Un ir pilnīgi skaidrs, ka brīdī, kad atkal pamainīsies apstākļi, šie staiguļi kā jau vīrusam ierasts, spēs atrast veidu kā atkal izplatīties tālāk un turpināt savu graujošo darbību.

Es uzskatu, ka mums visiem kopā beidzot ir jāsaka skaidrs nē komunistu un staiguļu bandai! Un jāļauj Ogrei būt brīvai no vīrusa, kurš to ir sagrābis savās ķetnās.