Jau trīs gadus Ogres novada domi nevada ilggadējais mērs Edvīns Bartkevičs un visu šo laiku esmu uzskatījis, ka patiesais viņa no amata noņemšanas iemesls bija RIMI lielveikals. Tādēļ vakar aicināju Bartkeviču uz godīgu un atklātu sarunu, lai uzdotu mani interesējošos jautājumus.

Un kā jau biju gaidījis, viņš šīs manas bažas apstiprināja. Toreiz, pirms trim gadiem, Andrejs Ceplītis un Egils Helmanis vēlējās viņu piespiest pieņemt lēmumu, kas aizšķērsotu RIMI lielveikala būvēšanu Ogrē, taču Bartkevičs uzskatīdams, ka Ogres interesēs ir daudz veikalu pilsētā, šim spiedienam pretojās. Tas viņam maksāja amatu.

Te ir svarīgi saprast, ka vistiešāk tajā, lai Ogrē nebūtu RIMI lielveikala ir ieinteresēts Ceplītis, kuram pašam pieder lielveikals Top un skaidrs, ka no jebkura konkurenta viņš baidās kā velns no krusta. Uz šo viņa iespējamo klajo interešu konfliktu norādījis arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), kurš savā vēstulē Ogres novada domei norādījis, ka ir jāizvērtē Ceplīša darbības kā deputātam piedaloties jautājuma izlemšanā, kas tieši attiecas uz RIMI lielveikalu un vēršanos domē ar iesniegumu par RIMI būvniecību, atbilstību ētikas normām. Šo KNAB atbildi Bartkevičs nodeva manā rīcībā un tagad nododu to jūsu vērtējumam.

Domāju, ka jebkādi jautājumi ir lieki. Būtībā ir skaidri pateikts, ka Ceplītim ir interešu konflikts RIMI jautājumā. Un arī tikko notikusī Helmaņa pirmsvēlēšanu notiesāšana to pierāda – ja pirms trim gadiem RIMI kļuva par Bartkeviča klupšanas akmeni, tad ironiskā kārtā tā paša RIMI dēļ, tagad sitienu saņēma Helmanis. Tikai viņu no amata noņemt vēlas nevis par to, ka viņš RIMI lielveikalu gribēja, bet tādēļ, ka negribēja. Kas aiz tā stāv? Es domāju, ka personu, kura vistiešāk ir ieinteresēta RIMI būvniecībā, zina visi un man ar Kārkliņa kungu neviens nav jāiepazīstina.

Tā nu sanācis, ka RIMI lielveikals kļuvis par Ogres politikas centrālo asi ap kuru griežas visi mūsu novada notikumi. Un visi politiskie satricinājumi notiek nevis kādu būtisku politisku domstarpību dēļ, vai tādēļ, ka kāds tic kādai idejai, bet tikai tāpēc, ka Ceplītis nevēlas, lai viņa veikalam parādītos konkurents. Kaut kā sīki tas viss izskatās. Pavisam sīki.