Jau pagājušas vairākas nedēļas kopš Ogrē tika atklātas Ogres novada domes priekšsēdētāja vietnieka Egila Helmaņa “lobētās” laipas. Helmanis šo bezjēdzīgo laipu uzstādīšanu pamatoja ar simbolisku nozīmi – tā it kā esot liecība Ogres, kā kūrorta pastāvēšanai agrāk, un vektors, kas norāda pilsētas virzību kūrortpilsētas statusa atjaunošanā un pilsētvides sakārtošanā kopumā.

Teikšu, ka tas izklausās pēc absolūta murga. Jo kāda gan mūsdienu Ogre varētu būt kā kūrortpilsēta? Kā iespējams to vispār definēt par novada prioritāti? Kam tas ir vajadzīgs? Visi taču saprot, ka Ogre kā kūrortpilsēta ir pagājis un aizmirsts sapnis.

Mūsdienās primāri ir sakārtot pavisam citas lietas. Piemēram, daudzdzīvokļu māju iekšpagalmus, nevis būvēt laipas un “gaisa pilis”. Būsim godīgi – no šīm laipām nav pilnīgi nekādas jēgas, jo tur pat blakus ir tilts un jebkurš var izmantot to. Tā bija absolūta Helmaņa kaprīze un par šīm kaprīzēm varu pastāstīt arī nedaudz vairāk.

Laipās tika iegāsti 180 000 eiro, darbiniekiem lika strādāt dienu un nakti, lai tikai pompozo atklāšanu varētu sarīkot 4.maijā.

Tāpat Helmanis ir izdomājis atjaunot Ogres promenādi, lai gan tajos pašos iekšpagalmos iebraucot var salauzt automašīnu…Nauda atkal tiek ieguldīta betonā, nevis cilvēkos un parastajiem ļautiņiem atliek tikai bezpalīdzīgi noraudzīties uz Helmaņa ārišķību un izrādīšanos.

Viņš rūpējas tikai par fasādi – kūrortiem, laipām un promenādēm – kamēr cilvēkiem ir nepieciešams kaut kas pilnīgi cits.

Zinot, ka pirms pāris gadiem Helmanis apmeklēja Ziemeļkoreju, neviļus rodas sajūta, ka ideju par fasādes pilsētu, fasādes Ogri viņš aizguvis tieši no turienes. Jo arī Ziemeļkorejas galvaspilsētā Phenjaņā, kā zināms, aiz skaistām fasādēm slēpjas grausti, posts un iznīcība.

Es šādu Ogri redzēt nevēlos un vēlreiz uzsvēršu, ka prioritāte ir cilvēks, nevis laipas un promenādes.

// R. Millers