Plašu diskusiju internetā izcēla Ogrē plānotās pontonu laipas būvniecība pār Ogres upi – iedzīvotāji steidzās komentēt laipas nepieciešamību un ērtumu. Lai noskaidrotu, ko par šādas laipas būvniecību domā ogrēnieši, Daugavas balss izgāja ielās.

Pantonu laipas pār Ogres upi ir Ogres novada pašvaldības pasūtījums. Tās praktiskais mērķis būs nodrošināt gājēju pārvietošanos pār Ogres upi vasaras sezonā.

Pontonu laipa būs ekspluatējama tikai vasaras sezonā (laika posmā pēc pavasara plūdiem no maija līdz septembrim ieskaitot), pārējā laikā ir jāveic laipas demontāža. Laipas būvniecības kopējās izmaksas ir 202 025 eiro un 44 centi.

Kristīne

Kristīne neredz šādas laipas būvniecībai funkcionālu nepieciešamību, tomēr plusus laipas būvniecībā saskata: “No funkcionālā viedokļa šāda laipa nav nepieciešama, jo blakus jau ir tilts, bet no estētiskā vai izklaides puses tā varētu būt vajadzīga”.

Agnese (ilustratīvs foto)

Arī jaunā māmiņa Agnese norāda, ka vajadzība pēc šādas laipas ir maza, tomēr viņa uzskata, ka, ja tas ir vēstures vārdā jeb atkārtot senāko laipu, kas bija pār Ogres upi, tad projekts ir interesants.

Agnese norāda, ka viņai grūti spriest, cik lieli izliekumi paredzēti uz pantonu laipas, tomēr apgalvo, ka ērtāk pārvietoties būtu pa taisnu virsmu.

Jānis

Jānis, kas sevi par ogrēnieti sauc jau no 1966. gada, uz pontonu laipu būvniecību raugās pozitīvi. “Lai tik būvē! Es domāju, ka tas attīstīs tūrismu, jo Ogre patiesībā ir kūrorta pilsētiņa, tāpēc šāds tilts ir vajadzīgs,” stāsta Jānis.

Inga

Jaunā māmiņa Inga stāsta: “Laipa ir vajadzīga, tikai es domāju, ka šobrīd pilsētā varētu būt arī citas prioritātes, kas varētu būt svarīga, piemēram, sakārtot ietves un celiņus. Bet laipa, protams, vasaras sezonā būs īpaša, tā varētu Ogri darīt pievilcīgu tūristiem.”

Tomēr Inga iesaka apdomāt laipas drošību un pieejamību visiem – gan jaunajām māmiņām, gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām-, lai nonākot līdz laipai, viņiem nav jāgriežas apkārt.

“Noteikti ir vajadzīgs treniņš un drosme, lai mēģinātu iet pāri laipai!” plānoto laipas izliekumu komentē jaunā māmiņa. Tāpat Inga norāda, ka laipa varētu būt bīstama arī vecākiem ar mazākiem bērniem, jo tad bērniem patīk jau pašiem staigāt, bet, lai bērns nenokristu, viņš jātur cieši pie rokas.

Vai, kas tāds nebūtu daudz efektīvāks pasākums?