Pēc visa spriežot, pati to negribot, Lindas un Artūra Manguļa ģimene ir pavērusi priekškaru uz fiktīvu nodarbinātību un citām nebūšanām Ogres mūzikas skolā. Tajā pašā mūzikas skolā, kura vēl pirms gadiem pieciem bija viena no labākajām šāda veida skolām visā Latvijā, taču tagad Mangules kundzes vadībā ir bezcerīgi nolaista, un par kuras sniegtās izglības kvalitāti tagad varētu uzdot ļoti, ļoti daudz jautājumu.

Bet par visu pēc kārtas. Pagājušajā nedēļā partijas visā Latvijā pabeidza iesniegt savus kandidātu sarakstus pašvaldību vēlēšanām un tie tika publiskoti CVK mājas lapā. Interesanta lasāmviela, un manu uzmanību uzreiz piesaistīja divi deputāta kandidāti no Artūra Manguļa Latvijas zaļās partijas – tie ir Andris Bumbieris un Antra Lapsa (agrāk Stafecka). Abiem bija minēti arī ieņemamie amati – Bumbieris pieteikts kā Ogres mūzikas skola direktora pienākumu izpildītājas asistents, bet Lapsa kā pedagoģe. Skaidrs, ka man uzreiz radās virkne jautājumu.

Pirmkārt, kā Bumbieris var būt Lindas Mangules asistents, ja, kā noskaidroju, šādu štata vietu nav apstiprinājusi dome…? Otrkārt, kā Lapsa var būt pedagoģe, ja viņai nav nekādas muzikālās izglītības un viņa pēc specialitātes ir grāmatvede?

Par kādu kvalitāti mēs vispār runājam? Pēc visa spriežot es nebiju vienīgais, kuram šajā sakarā radās kādi jautājumi un jau pēc dažām dienām informācija CVK mājas lapā tika mainīta. Acīmredzot kāds bija rakstījis iesniegumu, lai paglābtu Manguļu ģimenes godu un cerējis ziņas par iespējamo fiktīvo nodarbinātību noslēpt.

Bumbiera amats tagad pēkšņi ir pārtapis par kultūras metodiķi, jo šāda štata vieta skolā vismaz ir, savukārt kā Lapsas darba vieta Ogres mūzikas skola vairs neparādās vispār…Jautājums – vai mangulieši meloja CVK?

Manā rīcībā esošā informācija liecina, ka Bumbieris, kurš kā mūziķis dzied Manguļa dziesmas, piemēram, populāro skaņdarbu Krokusi, patiesībā strādā pie partijas pirmsvēlēšanu lietām, bet Lapsa vienkārši saņem algu un uz darbu nemaz nenāk. Vai tā ir, nezinu, taču jautājumus tas, protams, rada. Pirmkārt, jau par sev pietuvinātu cilvēku bīdīšanu uz mūzikas skolu, tādējādi graujot tās prestižu un kvalitāti.

Latvija ir pazinusi dažādus grupējumus. Deviņdesmitajos gados bija pazīstams grupējums ar nosaukumu Pārdaugava, ir bijuši arī citi. Savukārt mūsu priekšā, pēc visa spriežot, tagad stāv grupējums ar nosaukumu Krokusi.