Šopavasar Ogrē sākušies vērienīgi ielu remonti. Piecu ielu remontēšana vienlaikus iedzīvotājiem sagādā pamatīgas neērtības, bet vēl grūtāk klājas ielu malā augošajiem kokiem. To saknes tiek apcirstas, lai nebojātu jauno asfaltu.

Pirms vairākiem gadu desmitiem stādītās liepas Grīvas prospektā Ogrē jau sen pieradušas pie regulāras zaru apgriešanas veidojot vainagu, bet šopavasar, veicot ielas remontdarbus, pamatīgi apgrieztas arī to saknes.

Skatoties no koka stumbra, tās palikušas vien apmēram 25-30 cm radiusā, un  daudzi ogrēnieši bažījas, ka šādu barbarismu tās varētu nepārdzīvot.

“Protams, zaļums ir zaļums. Zaļums ir visur vajadzīgs. Un arī Jaunogres prospekts līdz trikotāžas kombinātam, tur arī viss ir šausmīgi apzāģēts,” stāsta ogrēnietis Kārlis.

Ogrēniete Inta spriež, ka koki pēc sakņu apgriešanas, visticamāk, ies bojā. “Bet tur jāprasa speciālistiem, ko var un kā, jo jāstaigā jau ir, mašīnas iet, un kā tur ar to remontēšanu…”

Līdzšinējās robežas Grīvas prospektā, kur visā ielas garumā tiek atjaunots asfalta segums, kā arī gājēju ietve, netiekot mainītas, bet koku saknes apgrieztas, jo tās, pielāgojoties apstākļiem, izstiepušās zem braucamās daļas seguma.

“Uzliekot jauno segumu uz saknēm, mēs pēc gadiem diviem sagaidītu tieši to pašu. Esam arī konsultējušies ar saviem pilsētas zaļās rotas uzturētājiem, un nav tā, ka šiem kokiem būtu tik šausmīgi izdarīts pāri,” teica PA ”Ogres namsaimnieks” ceļu nodaļas vadītājs Pēteris Bužers.

Kokaudzēšanas speciālisti piekrīt, ka liepa ir izturīgs koks, tomēr, ja zaudēts liels apjoms sakņu, tās varot sākt nīkuļot un kļūt nestabilas.

“No tās puses, kur ir apgrieztas saknes, viņam sliktāk nonāk barības vielas uz vainagu. Liepa no vienas puses ir tāds mežonis, bet pat vislielāko mežoni var iznīdēt, it īpaši, ja sāk pa saknēm rakāties,” teica Stādu audzētāju biedrības valdes priekšsēdētājs Andrejs Vītoliņš.

Ceļu nodaļas vadītājs gan bilst, ka, visticamāk, vecās liepas drīzumā tomēr tikšot nomainītas pret  piemērotākiem kokiem. Šajā reizē tas neesot ticis darīts, jo Grīvas prospekta remontdarbiem atvēlēti vien 185 000 eiro. Pašreiz Ogrē dažāda veida remonti notiek piecās ielās.

//lsm.lv