“Sezonas sākuma daļā, kad Jurčiks jau tika saukts uz pārrunām un Dinamo ierosināja mainīt tēlu no negatīvā folkloras tēla raganas uz kaut ko pozitīvāku, pēc garām diskusijām un atgādināšanas, ka Jurčiks Ragana jau vairāk nekā desmit gadus atbalsta sportu Latvijā tieši raganas veidolā, tika atrasts kompromiss, un sezona turpinājās gan Dinamo Rīga, gan Jurčikam,” norāda Jankovskis. Turklāt 29. oktobrī Dinamo Rīga komanda 7000 skatītāju klātbūtnē publiski sveica Jurčiku Raganu jubilejā.

Tiesa, ap Ziemassvētku laiku raganas maskas valkātājs tomēr saņēmis no komandas zvanu, ka pēc Jaunā gada raganas tēls ir jāpārtrauc lietot, jo komandai jāgatavojas 11. sezonai, un viņš tai nesot lielu neveiksmi. “Aicināja domāt par citu tēlu – briedi vai kādu Lāčplēsi, kas simbolizētu cīnītājus…” stāsta Gints.

Viņš novērojis, ka 4. janvāra spēlē, kurā Dinamo ar 2:1 pārspēja šosezon veiksmīgi spēlējošos Ņižņekamskas hokejistus, apsargiem ticis pieteikts līdzjutēju raganas maskā neielaist. Spēli Jurijs patiešām vēroja bez maskas.

Portāls Diena.lv sazinājies ar Dinamo pārstāvjiem, kuri solīja situāciju komentēt.

Šosezon Dinamo komanda 45 Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) spēlēs iekrājusi vien 41 punktu, atrodoties pēdējā vietā Rietumu konferencē un visā līgā.

LTV Sporta studijas sižets par Jurčiku Raganu

// Diena.lv
// Foto – Gints Jankovskis