“Latvijā pašvaldību izdevumu nekaunīga sasaistīšana ar „sabiedrības tiesībām uz informāciju“ ir tukšas runas līdz brīdim, kad daļa no sabiedrības to pieņem kā patiesību. Tad pašvaldību izdevumu ieguldījums iedzīvotāju smadzeņu skalošanā kļūst par draudu demokrātijas pamatiem, brīvu mediju pastāvēšanai un to lomai kvalitatīvas demokrātijas attīstībā Latvijā.”

Anda Rožukalne, Dr.sc.soc., RSU asoc. prof. www.lsm.lv,  30. jūlijs 2016

Par ko īsti ir runa?

Nebūtu jau nekas traģisks, bet ja mēs papētām dziļāk, tad visi Ogres novada tā saucamie “neatkarīgie ziņu avoti” ir mazāk vai vairāk saistīti tiešā mērā ar pašvaldību, aktīvi piedalās tās slavināšanā, visi domē ir uzdevumu augstumos, tā sacīt – viena liela un laimīga ģimene. Viss jau būtu labi, bet kur tad paliek objektivitāte – vai tas nenozīmē to, ka Ogres novadu ir aptvēris preses “astoņkājis”, kura taustekļi aug tieši no pie varas esošajiem? Jūs teiksiet, kāda starpība, lai taču ir, mēs lasām avīzi “N”, nevis vietējo…. Bet starpība ir tajā, ka, maksājat Jūs vienalga gan tiem, kurus uzskatat par objektīviem, gan tiem, kuri vienkārši skalo Jums smadzenes.

Cik šogad izmaksās labo stāstu veidošana Ogrē?

Vislielāko summu – 42 239,75 eiro no Ogres novada domes  un 24 200,00 eiro no “Ogres Namsaimnieka” saņems Sia ”CoMedia”, kas vada Ogres Apriņķa ziņas un nodarbojas ar TV sižetu veidošanu.  “Ogres Namsaimnieks” ir iemīļojis arī citus medijus  – 4700,85 eiro ir piešķirts  Sia “OVV” laikraksts Ogres Vēstis Visiem, Sia “Ogres balss” internetportāls OgreNet ar 4356,00 eiro, un kā noslēdzošie ar 3996,00 eiro ir Sia “Ekro” interneta  vietne Fakti.lv.

Tātad maksājot, piemēram,  par komunālajiem pakalpojumiem, vai ielu tīrību, neaizmirstiet par to, ka kaut ko no tā saņem arī tas, kurš ar preses starpniecību stāsta Jums vai Jūsu kaimiņam par to cik labi tas ir saorganizēts un izdarīts, protams, nepalaižot garām un pieminot kādu no galvenajiem darītājiem… Nav sanācis pamanīt?