Lai atgūtu kādreizējās kūrortpilsētas spozmi un piesaistītu tūristus, Ogrē tiek būvēta gājēju promenāde, bet Ogres upi šķērsos 108 metrus gara pontonu laipa. Ap pusmiljonu vērtajā projektā gan aizmirsts par vides pieejamību – nokļūt uz šīs laipas varēs vien, pārvarot stāvas kāpnes. Novada dome tomēr sola meklēt risinājumus.

Līdz ar pavasara atnākšanu atsākušies būvdarbi, kas Ogres upes krastu tuvinās pagājušā gadsimta 30.gadu izskatam. Gar upi tiek veidota labiekārtota gājēju promenāde ar skatu laukumiņiem, no kurienes varēšot vērot koncertus uz upē peldošas platformas. Bet nepilnus 200 metrus no gājēju tilta jau pēc mēneša būšot uzstādīta arī pontona laipa, kas savienos pilsētu ar veselības taku.

“Tilts ir nepieciešams gan tūristu piesaistei, gan vietējo cilvēku rekreācijai. Tajā pašā laikā tā ir arī mūsu vēstures cildināšana, jo 30.gados bija šādas laipas. Pat vairākas pāri Ogres upei,” stāsta Ogres novada projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska.

Ogrēniešu attieksme pret  jauno tūrisma objektu, kas kopumā izmaksās ap pusmiljonu eiro, ir visai dažāda, jo vieni uzskata, ka vēsturiskās ir pontonu laipas, bet citi, ka 70. gados būvētais tilts.

“Vecais tilts jau ir tūrisma objekts un viss, kas tam apkārt, ir skaisti. Pontonu tilts varbūt atkal izmainīs ainavu,” uzskata ogrēniete Gaļina.

Turklāt, lai nokļūtu uz 108 metrus garā un 1,5 metru platā pontonu tilta, nāksies pārvarēt stāvas kāpnes. Līdzīga aina būs arī otrā upes krastā.

“Ir jau ne tikai bērnu rati, bet arī invalīdi ar ratiņiem. Tā kā vajadzētu kaut kādu piebrauktuvi uztaisīt,” uzskata Anglijā dzīvojoša ogrēniete Aleksandra.

“Komentārs ir vietā, vēl darbi nav pabeigti. Iesim atpakaļ, diskutēsim ar speciālistiem, projektētāju un vadību par papildu līdzekļiem, lai varētu varbūt meklēt kādu citu risinājumu,” skaidro Ogres novada projektu vadības nodaļas vadītāja Aija Romanovska.

Jaunais tūrisma objekts iecerēts kā veltījums Latvijas simtgadei un Ogres pilsētas 90.dzimšanas dienai.

Ekrānšāviņš no vietnes Facebook.com