Pirmdien, 27. martā, kādā no Ogres pilsētas krustojumiem specvienības ALFA darbinieki aizturējuši Dmitriju Sokolovu, kurš vien dažas stundas pirms aizturēšanas bija ieradies tā dēvētajā Helmaņa un Robiežnieka tiesā. Par aizturēšanas gaitu Sokolovs dalījies arī savā Facebook profilā.

“Var jau būt, ka esmu mazliet paranojisks, tomēr viens notikums šodien šķita ļoti dīvains. Tieši divas stundas pēc tiesas beigām, dodos Kartonfabrikas virzienā, kad dažus metrus no Brīvības un Turkalnes ielas (pagrieziens uz Suntažiem, Turkalni) krustojumā pēkšņi pielido Valsts policijas busiņš, ieslēdz mirgalkas, daļēji nobloķē satiksmi, un no busa izlec Speciālo uzdevumu bataljona “ALFA” vīri beretēs,” rakstīts Sokolova Facebook ierakstā. Viņš policistu likumīgajām prasībām pakļāvies un uz lūgumu parādīt personu apliecinošus dokumentus piekritis. No ieraksta noprotams, ka Sokolovs specvienības vīriem jautājis uz kāda pamata tiek aizturēts, uz ko saņēmis atbildi, ka tiek pārbaudīts uz aizdomu pamata vai nav izsludināts meklēšanā.

Sokolovs pirmdien notikušo aizturēšanu saista ar torīt notikušo tiesas sēdi, kurā Ogres novada domes priekšsēdētāja vietniekam Helmanim un bijušajam Ogres Televīzijas vadītājām Robežniekam piespriests 38 000 eiro liels naudas sods katram.

“Jau pērnvasar, kad biju ieradies uz Helmaņa un Robežnieka tiesas sēdi, dzirdēju dažādus izteicienus, kuri, visticamāk, tika raidīti manā virzienā. Tā, piemēram, īsi pirms vasarā notikušās tiesas sēdes Helmanis saviem kompanjoniem Artūram Robežniekam, Dacei Tribockai un tam pseido žurnālistam Mārim Rožānam vai Ritvaram Raitam sacīja, ka redz “konvojs jau ieradies”. Pieļauju, ka Helmanis ar šo frāzi centās jau tad mani morāli un vēl nez kā ietekmēt,” teic Sokolovs.

Pēc viņa stāstīta noprotams, ka arī pēc šīs tiesas sēdes Helmanis piegājis klāt Sokolovam, kuram izteica brīdinājumu, ka viņš būs liecinieks kādā no Sokolovam gaidāmajām tiesvedībām.

Sokolovs savā Facebook ierakstā pieminējis, ka “it kā nekas sevišķs, tomēr pats interesantākais ir tas, ka manis aizturēšana notiek drīz pēc Helmaņa un Robežnieka tiesas sēdes par kuras iznākumu, kā zināms, abi kungi nav pārāk priecīgi. Otrs jautājums, kas raisa neizpratni – kāda velna pēc mani – personības noskaidrošanai – aiztur tieši speciālo uzdevumu bataljona vīri?”

“Lai kā man negribētos, savu aizturēšanu tomēr saistu tieši Helmaņa un Robežnieka tiesvedību un viņu izvērsto aktivitāšu dēļ. Zīmīgi, ka tas viss notiek laikā, kad esmu saņēmis informāciju gan par nebūšanām Helmaņa politiskajā darbībā, gan par iespējamām nelikumībām, kādas pieļautas Ogres policijas iecirknī. Lai manas ikdienas gaitas apturētu speciālo uzdevumu vienība – ir jābūt diezgan pamatotam iemeslam, bet šoreiz Alfas vīri atsaucās vien uz kaut kādu dokumentu pārbaudi,” neizpratni par notikuma gaitu pauž Sokolovs.

To, vai aizturēšana patiešām saistīta ar Helmaņa un Robežnieka tiesvedību, grūti spriest, tomēr jautājumu par šo atgadījumu ir vairāk nekā atbilžu.