Ogres novada domes priekšsēdētājs Artūrs Mangulis no Latvijas Zaļās partijas paraksta domes lēmumus un uzņemas par tiem atbildību. Taču Ogres novadu vadot priekšsēža vietnieks Egils Helmanis (NA). Viņa lielo ietekmi apstiprināja gan Dienas uzrunātie vietējie politiķi, gan netieši – arī pats Helmanis ar teikto, ka viņu vēloties noņemt no politiskās skatuves, “jo cilvēki, kam ir mugurkauls, traucē”.
Šonedēļ Helmanis Rīgā sarīkoja preses konferenci, jo Ogres rajona tiesa piespriedusi viņam naudas sodu 100 minimālo mēnešalgu jeb 38 000 eiro apmērā apsūdzībā par izspiešanu grupā. Pilns spriedums būs pieejams 11. aprīlī, taču Helmanis jau paziņoja, ka to pārsūdzēs, kā arī startēs vēlēšanās. LETA informē, ka 2009. gadā (arī tas bija laiks pirms vēlēšanām) Valsts policija Helmani aizturēja aizdomās par mēģinājumu izspiest naudu, lai Ogres televīzijā netiktu demonstrēts kompromitējošs sižets. Vienlaikus aizturēja arī toreizējo Ogres televīzijas īpašnieku Artūru Robežnieku.

Helmanis preses konferencē tiesas sprieduma parādīšanos pāris mēnešu pirms vēlēšanām saistīja ar politisko konkurenci. “Es esmu neērts,” sacīja Helmanis. Uz jautājumu, vai tas nozīmē, ka viņš apšauba tiesas neatkarību, politiķis norādīja, ka atkal ir priekšvēlēšanu laiks. Viņš savu nozīmību skaidroja ar labajiem darbiem, ko Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-TB/LNNK (NA) Ogrē esot paveikusi.

Helmanis Ogrē ir ne tikai ietekmīgs, bet, pēc dažu deputātu domām, pat galvenais lēmumu pieņēmējs. Viņam ir liels svars arī partijā. Helmanis ir NA valdes loceklis, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda (NA) štata padomnieks uz pusslodzi.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija Helmani kā savu pārstāvi ir deleģējusi arī Salacgrīvas ostas valdē. Ministrs Gerhards ar sava pārstāvja Oskara Vizbuļa starpniecību Dienai paskaidroja, ka Helmanis padomnieka amatam izvēlēts, jo viņam ir liela pieredze un zināšanas pašvaldību jautājumos, viņš ir arī iedzīvotāju skaita ziņā lielākā novada vicemērs. “Īpaši novērtējam viņa ieguldījumu Latvijas un Ukrainas sadarbības veicināšanā, kā arī Latvijas pašvaldību sadarbības jautājumu risināšanā,” skaidro ministrs. Gerhardam nav pieejams tiesas spriedums, tāpēc savam kolēģim uzlikto sodu viņš nevarot komentēt.

Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 30.marta, numurā!